INSKLO CZ

výroba a instalace skleněných obkladů

skleněné, nebo keramické obklady?


můžete si hodit korunou, nebo si přečtěte tento článek...

Nevíte jaký materiál zvolit?

 
Na tuto otázku se Vám pokusíme odpovědět v následujícím článku…

V první řadě si musíme říci, co rekonstruujeme a jakou máme představu o použitých materiálech. Je jasné, že pokud opravujeme chalupu v Česko-Saském Švýcarsku, nebo si přestavujeme posezení ve sklípku v moravském Kyjově, tak k tomuto prostředí také přizpůsobíme dekorace. Jednoduše lze říci, že každý styl se hodí někam, i přesto, že v dnešní moderní době lze na skleněný podklad vytisknout úplně cokoliv – třeba i dubové palubky.

Pokud stavíte nový dům, modernizujete starší, nebo děláte rekonstrukci bytu, kuchyně, či koupelny, určitě se vyplatí zamyslet nad použitím skleněných obkladů, nebo příček.

 

Obklady v kuchyni podtrhnou její design

Dříve byla nabídka skleněných obkladů poměrně chudá, nejčastěji v jednobarevném provedení. Moc prostoru pro kreativitu zde proto nevznikalo. Nyní ale už situace úplně jiná. Vyladit se dají i drobné detaily, včetně potisku z vlastních fotografií. Cílem je, aby obklady podtrhly a zvýraznily celkový design kuchyňské linky, což se v případě skla rozhodně daří více, než nadmíru. 

Podstatná je také funkční stránka obkladů v kuchyni a jejich snadná údržba, nemluvě o hygienické čistotě. Velké formáty beze spár umožňují zachovat hygienickou čistotu za kuchyňskou linkou zcela beze zbytku. Také samotná podstata skla a jeho struktury jej předurčuje k čistotě a jednoduché údržbě.